"Wonka"ya Kısa Bir Bakış

Bu dünyadaki her güzel şey bir hayalle başladı. Sen de hayaline sıkıca sarıl!

Willy, annesinin yaptığı nefis çikolatalarla büyümüş, hep en güzel çikolatayı yapma hayali peşinde koşan bir gençtir. Bu yüzden en iyi çikolataların yapıldığı Galleries Gourmet’ye gelir. Kahramanımız, daha ilk gecesini geçirdiği otelde dolandırılır. Burda başta Noodle olmak üzere aynı tuzağa düşen birçok kişinin olduğu bir köle düzeninin içinde bulur kendisini. Ama Willy, saf olduğu kadar yaratıcı, akıllı ve biraz da sihirbazdır. Üstelik çantasındaki sihirli çikolata imalathanesi yanındadır. Bulduğu her fırsatta muhteşem çikolatalar üreten Willy, etrafındakileri büyüler. Hem kim kendisini uçuracak bir çikolata yemek istemez ki?  

Ancak yaptığı işin mükemmelliği ona yeni düşmanlar kazandıracaktır. Karşısındakiler çikolata kartelinin patronları ve onların rüşvetle satın aldığı polislerden ve din adamlarından oluşan çikolatakoliklerdir. Ayrıca ödeşmek için peşinde koşan Oompa-Loompa da cabası.

Bakalım tüm bu koşullarda Willy ve arkadaşları yaptıkları büyülü çikolataları herkesle buluşturabilecek mi? Müzikleri, koreografisi, replikleri ve bol sürprizli oyuncu kadrosuyla Wonka, izleyenlere masal gibi bir film sunuyor.

Bir çikolatayı mükemmel yapan şey, tadı değil, onu kiminle paylaştığındır.

Yapım için hazırladığımız orijinal içeriğimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/reel/C1MnU9WICrL/?igsh=MWJ6bHNrcmoybGsxZA==