"Ready Player One" Neden İzlenmeli?


2018 yapımı, usta yönetmen Steven Spielberg’in yönettiği Ready Player One, çıktığı dönemde başarılı bir gişe elde etmişti. Son dönemde hayatımıza Covid-19 pandemisinin dahil olmasıyla sıklıkla duymaya başladığımız “Web 4.0” ve “Metaverse” kavramlarının sonucunda tekrar gündeme gelen film, izleyicilere bu konular hakkında bir bakış açısı sunuyor.
(Metaverse hakkında detaylı bilgi alabilmek için kelimenin üstüne tıklayabilirsiniz.)

İşte Ready Player One İzlemek İçin 4 Neden!

4. Her yaştan oyun meraklılarına hitap edebilecek bir film olan Ready Player One, Virtual Reality yani sanal gerçeklik deneyimini detaylı anlatan konseptiyle, gamerları mest edecek! VR gözlüklerini takıp maceradan maceraya koşan karakterler, izleyicilere hem eğlence, hem de aksiyon vadediyor!3. Ready Player One, yakın bir gelecek olan 2045 yılında geçmekte. Genellikle geleceğin son teknoloji ve lüks içinde yansıtıldığı yapımların aksine film, geleceğin karmaşıklığını ve içinde barınılamaz bir dünya olgusunu izleyicilere sunuyor. Bu hale gelen gezegenimizde yaşayan insanlar, yapay bir evren olan OASIS’te hayatın zevkli yönlerini sürdürüyorlar. Filmin bu olay örgüsü, gerçeklerle örtüşme ihtimali olan bir geleceğin kapılarını bizlere açmakta!


2. Kariyerine West Side Story, Er Ryan’ı Kurtarmak, Sıkıysa Yakala, Jurassic Park, Indiana Jones serisi gibi birçok efsane filmi sığdıran yönetmen Steven Spielberg’in son dönem işlerinden olan Ready Player One, sizleri fantastik bir evrene adeta ışınlayacak. Geçmişinde birçok bilim-kurgu klasiğinde yapımcı yahut yönetmen olarak görev alan efsane isim, bu tarza metaverse üzerinden bir kez daha el atıyor!


1. Aile sineması günlerinde kesinlikle değerlendirebileceğiniz Ready Player One, hem çocukları görsel efektleri ve senaryosuyla eğlendirebilecek bir kaliteye, hem de altında barındırdığı birçok mesajla içi dolu bir film olma niteliğine sahiptir.

Filmin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz. 
 
   Yazan:
   Alimcan Uslu
   StevedaCinema Supervisor

   alimcan@stevedacinema.com

   https://www.twitter.com/m6rcys
   https://www.instagram.com/alimcanuslu