"Ölümlü Dünya 2"ye Bir Bakış

Defalarca izleyip repliklerini ezbere bildiğimiz, yeni dönem komedi klasiği Ölümlü Dünya serisine hoş geldiniz!

 

Her karakteri başarıyla yazılıp oynanmış, artık içimizden birileri haline gelmiş Mermer ailesi, yeni macerasıyla karşımızda. İlk bölümde kaldığımız yerden devam eden hikâyede, kahramanlarımızın hedefi köklü örgüt tarafından esir tutulan Zafer’i kurtarmak ve bitmeyen kaçışlarına bir son vermektir. Ancak her kafanın farklı çalıştığı hatta çalışmadığı(!) bu ekipte, hazırlanan planlara uymak pek de kolay olmayacaktır.

Eeeee minibüse ambulans süsü verip sedye koymayı unutan, kaçmak için seçim otobüsü kaçıran kafalarla nereye kadar? Neyse ki Begüm sayesinde işlere Kadın eli değiyor da olaylar daha kötüye gitmiyor.

Mermer ailesinin kimsenin haklı olmadığı tartışmalarını, umursamazlıklarını ve zamansız çıkışlarını çok özlemişiz! Tabii Serbest'in muazzam tespitlerini de... 

Yaptıkları işlerle ülke mizahına yön veren bir ekip tarafından yazılan film, ilk bölümün mirasını yemeyen, hatta onun üzerine koyan bir devam filmiyle seyircinin karşısına çıkıyor.

Yeşilçam klasikleri bizim için ne ifade ediyorsa, Ölümlü Dünya serisi de mizahı ve karakterleriyle yeni neslin yıllarca izleyip hatırlayacağı bir seri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bunu, salonlarda tiyatro havası estiren seyircinin, kahkaha dolu toplu reaksiyonlarından hissetmek mümkün.

Ekip katılımlı gösterimde, yeni bölümlere tüm ekibin açık olduğu, dizi ya da film halinde spinoff’ların gelebileceği müjdesi de verildi.

Yapım için hazırladığımız orijinal içeriğimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/reel/C06nHlbIQoP/?igshid=YTI4YzE2YTYwMA==