Morbius Filmine Ön Bakış

Marvel ve Sony Spider-Man Evreni’nin yeni karakteri Morbius, çok yakında vizyonda yerini alacak! Fantastik film seven izleyicilerde büyük bir beklenti yaratan film hakkında öne çıkan 4 nedeni sizler için derledik!

4. Morbius tam olarak bir süper kahraman değil. Süper kahraman konulu filmlere bir yandan korku temasını da ekleyecek olan yapım, izleyicilere farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Amansız bir hastalığın tedavisini bulabilmek için daha önce hiç denenmemiş bir yöntemi kendisine uygulamaya karar veren ödüllü ve başarılı bir doktorun, yapılan deneylerden sonra vampire dönmesini konu alan film, büyük ihtimalle sinema dünyasına yeni bir anti-kahraman kazandıracak. Diğer fantastik filmlerde başrol olarak gördüğümüz karakterler güçlerini iyilik için kullanmayı seçerken, Morbius filminde bu tercihin ne yönde olacağı henüz belirsiz. İyilik için başlayan bir öykünün kötü bir kahraman yaratmasını da izlememiz mümkün.3. Filmin başrolünde Reqiuem For A Dream filminde bir bağımlıyı, Dallas Buyers Club’ta bir trans bireyi, Suicide Squad’ta Joker’i, House of Gucci’de başarısız bir İtalyan modacıyı canlandıran Jared Leto var. Birbirinden farklı tiplemelere girmeyi seven oyuncu, şimdi de fantastik bir karakter olarak karşımıza geliyor. Oyunculuk yönünden başarılı bir tercih olan Leto’nun, böylesi bir yapımda sergileyeceği performans kitleler için büyük bir merak yaratmakta.2. Bir Spider-Man Evreni ürünü olan Morbius’ta, kısa bir süre de olsa “Örümcek Adam’ı görebilecek miyiz?” sorusu şimdiden Spider-Fan’larının aklında yer etmekte. Ayrıca “önümüzdeki filmlerde bir Spider-Man vs. Morbius yapımı gelir mi?”, “Gelir ise sonuçları nasıl olur?” soruları da izleyicilerin kafasını kurcalamakta.1. Vampir filmleri neredeyse sinema tarihinin başından beri kullanılan önemli bir tema. Almanya’da 1922 yılında yapılan “Nosferatu” filminden itibaren vampirizm sinema sektörünün sevdiği bir konu olarak dönem dönem beyaz perdeye aktarılmakta. Alacakaranlık, Blade, Interview with the Vampire, The Vampire Diaries gibi işlerden sonra daha farklı bir konsept edinen Morbius’un nasıl bir kurguyu ekrana aktaracağı büyük bir soru işareti. 

İşte Morbius Filminin Fragmanı! 
   Yazan:
   Alimcan Uslu
   StevedaCinema Supervisor

   alimcan@stevedacinema.com

   https://www.twitter.com/m6rcys
   https://www.instagram.com/alimcanuslu

Yorum Yap
Yorum yapmak için, lütfen Giriş yapınız
Giriş Yap
Yorumlar
erdalke

Bugün stevedacinema nın hediye ettiği bilet sayesinde izleme fırsatı yakalıyorum, çok teşekkür ediyorum yorumlarımı izledikten sonra filmin sayfasına aktaracağım :)

3 ay önce

Sitaya

Bekliyoruz…

4 ay önce

Giriş Yap