Karanlık Madde Filmini İzlemek İçin Öne Çıkan Sebepler

3 Haziran'da vizyona girmek için gün sayan, 2Bros. Production imzası taşıyan Karanlık Madde filmi, fragmanının yayınlanmasından itibaren sinemaseverler arasında büyük bir merak uyandırmayı başardı. Geçmişinde birçok gerilim filminde parmağı olan İman Tahsin'in yönetmen koltuğuna oturduğu filmi izlemek için öne çıkan nedenleri sizler için derledik.

5. Karanlık Madde, kendi türünün Türk sinemasındaki ilk örneği olarak karşımıza çıkıyor. Cin, hayalet, canavar, seri katil gibi klişeleşmiş korku-gerilim figürlerini içerisinde barındırmadan seyircileri ekrana kilitlemeyi amaçlayan film, kuantum fiziğinin en önemli terimlerinden birisi olan "Karanlık Madde" kavramıyla bunu destekliyor.

4. NTV'ye yaptığı "Macerasever" programıyla oldukça ciddi bir izleyici kitlesi oluşturan Orkun Olgar, filmin hem yapım, hem de oyuncu kadrosunda yer alıyor. Yaptığı programlarda outdoor yaşantısı ve maceracı kişiliği ile öne çıkan Olgar'ın, Türk sinemasında örneği olmayan bir doğa macerası çekmek için en ideal isimlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Olgar'la birlikte filmin kadrosunda yer alan oyuncu kadrosunun yeni yüzlerden seçilmesi, hikayenin gizemli atmosferine katkı sunmasını bekleyebileceğimiz bir diğer unsur.

3. Film, ülkemizin keşfedilmeyi bekleyen doğal güzelliklerinden olan Niğde Aladağlar bölgesindeki Kazıklı Ali Kanyonu ve Emli Vadisi'nde geçiyor. Pandemi, modern hayatın sorunları, çarpık şehirleşmenin yarattığı sorunları unutup, kendinizi tamamen doğanın içerisine bırakmak istiyorsanız, Karanlık Madde filmiyle bu atmosferin içerisine dahil olmaya hazırlanın!

Doğal ortamda çekilmiş orijinal ses ve görüntü kayıtlarının eşliğinde kendinizi karakterlerin arasındaymış gibi hissedeceksiniz!

2. Film, hakkında yüzlerce teorinin bulunduğu "Karanlık Madde" kavramı ile birlikte şekilleniyor. NASA'nın gözle görülmeyen, elle tutulamayan fakat hissedilebilen bir varlık olarak tanımladığı karanlık madde, film boyunca yarattığı gizemle izleyiciyi de etkisi altına alma potansiyeline sahip.

1. Film, başı-sonu belirli olay örgülerinden ziyade, izleyicilerin çıkarım yaparak ilerlemesine olanak sağlamayı amaçlıyor. Yurtdışında severek takip edilen puzzle yapımların başarılı bir yerli örneği olarak görebileceğimiz Karanlık Madde, film ve hikaye üzerine kafa yormak ve hayal gücünü katmak isteyen sinemaseverlerin de ilk tercihi olabilecek özelliklerde!