"Elvis" Filmi Öne Çıkanlar

Rock&Roll’un kralı lakabını taşıyan Elvis Presley, müzik tarihine sayısız hit bırakan, ses ve sahne performansıyla dönemine damga vurup, hala çok geniş kitlelerce dinlenen bir efsane durumunda. Elvis, şarkılarını yorumlayışı kadar kendine has dansı ve yakışıklılığıyla da süper star ünvanının içini sonuna kadar dolduran bir karakterdi.

Kral’ın kısa ama dolu dolu geçen ilginç yaşam öyküsünün yanı sıra, Amerika ve belki de dünya müzik tarihi için çok önemli bir dönemi anlatıyor olması, ayrıca nefis hitlerden oluşacak olan film müzikleri de Elvis’i izlemek için iştah kabartan nedenlerden bazıları.

Elvis Filminin Kadrosu
Austin Butler ve Tom Hanks Elvis’in başrollerinde bulunuyor. Bol ödüllü müzikal Kırmızı Değirmen ve Muhteşem Gatsby’den tanıdığımız Baz Luhrmann, senaryosuna katkıda bulunduğu filmin, yönetimenliğini de üstleniyor.

Elvis Filminin Konusu
Bir çiftçinin oğlu olarak dünyaya gelen Elvis’in, yoksulluk dolu kasaba günlerinden on binlerce insanın katıldığı konserlere gidiş serüvenini beyaz perdeye aktaracak olan film, bunların dışında sanatçının çalkantılı yaşamını da izleyicilere sunacak. “Hızlı yaşa, genç öl” felsefesi ile yaşamını sürdüren Elvis’in hikayesi, önümüzdeki aylarda vizyonda olacak. Henüz 42 gibi genç bir yaşta hayata veda eden efsane sanatçının trajedi, dram, başarı ve heyecan dolu yaşantısı da gözler önüne getirilecek.

Elvis Filminin Yayınlanma Tarihi
Film, 24 Haziran 2022 tarihinde sinemalarda yerini alacak.

İşte Elvis Filminin Fragmanı