"Başkalarının Hayatı"na Bir Bakış

Sanatın ve sevginin insanın duygularını iyileştirdiğini, duygu var oldukça sanatın devam edeceğini hissettiren bir filme, Başkalarının Hayatı’na hoş geldiniz!

1984 Doğu Almanya’sının totaliter ve baskıcı atmosferiyle açılış yapıyor film. Stasi, politik eylemleri engellemek için disiplinle çalışan bir istihbarat birimidir. Sanatın çok zor yapıldığı bir dönemden bahsediyoruz. Yüzbaşı Wiesler hayatı işi olmuş, ülkenin en iyi istihbaratçılarından biridir. Disiplinli ajan, sanatçı bir çifti dinlemek üzere kültür bakanı tarafından görevlendirilir. Bu çift, tüm politik atmosfere rağmen üretmeye ve sanata aşıktır. Yüzbaşı Weisler ise işine…

Sanatçı çiftin birbirlerine ve sanata duydukları tutku, filmin başında sizi içine çeker.  Zayıflıklarına rağmen karşılıklı duydukları bu koşulsuz sevgi, Wiesler’ın da zamanla beklenmedik değişimine neden olur. Fakat onları yakalamak isteyen örgütün de bu yoldan vazgeçmeye hiç niyeti yoktur.

Başkalarının Hayatı’nı sadece politik bir film olarak ele almak asla yeterli olmaz. Bu aynı zamanda bir aşk filmi, bir sanat filmi ve bir dönüşüm hikayesi...

Hani evde tek başınızayken, yan komşudan gelen kahkahalar, güzel kokular içinizi ısıtır, biraz da hüzünlendirir ya. İşte bu film, sizde bu duyguları uyandırmayı başarıyor.

"Bu müziği bir kereliğine bile tüm kalbiyle dinleyen biri, artık kötü bir insan olamaz."

Yapım için hazırladığımız orijinal içeriğimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.instagram.com/reel/C4S2P41I2t8/?igsh=MWppbnAxZmwxNmpzYw==