Bandırma Füze Kulübü Filmine Ön Bakış

Ülkemizin başarılı olduğu bir tür olan biyografilerin arasında yerini alacak olan Bandırma Füze Kulübü, 21 Ekim itibariyle vizyona girecek. Tanınmış simaların canlandırdığı özel bir öyküyü ekrana aktaracak olan filmi izlemek için öne çıkan nedenleri sizler için derledik!

Bandırma Füze Kulübü, Anadolu’dan çıkan nice başarı öyküsünden birisini beyaz perdeye aktaracak. Bandırma’da bir köyden NASA’ya giden bir serüveni anlatacak olan yapım, Türk gençlerinin istediğinde neleri başarabileceğini gösterecek. Bu kadar büyük bir hikayenin bugüne kadar pek duyulmamasının da yarattığı eksikliği yüzümüze çarpacak olan film, bir yandan gururlanacağımız diğer bir yandan hüzünleneceğimiz bir hikayeyi sinemaseverlerin huzuruna sunacak. Yurt dışında Jake Gyllenhaal’ın başrolde yer aldığı October Sky’a tür bakımından benzeyen yapım, Türkiye’nın unutulmuş efsanelerinden birisini bizlere tekrar hatırlatacak.

 

 

1950’li yıllarda geçecek olan film, aynı zamanda dönemin atmosferini de izleyicilerle buluşturacak. Türkiye’de her geçen gün artan dönem filmi konseptinin bir yeni ürünü olacak olan Bandırma Füze Kulübü, bizleri o yıllara götürecek. Büyük ihtimalle dönemin tarihini de sahnelerce olay örgüsünün içerisinde barındıracak olan Bandırma Füze Kulübü, bizi her açıdan doyurmak için geliyor.


Filmin yapımcılığını Türkiye’de biyografi filmi dendiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi olan Mustafa Uslu üstleniyor. Geçmişinde Müslüm, Cep Herkülü Naim, Ayla gibi filmlerde parmağı olan yapımcı, Bandırma Füze Kulübü filminde senaryo ekibinde de bulunmakta. Filmin yönetmeni ise G.O.R.A, Yahşi Batı, Vizontele gibi yapımlarda da yönetimi üstlenen Ömer Faruk Sorak.  


Filmin oyuncu kadrosunda birçok tanınmış sima var. Ulan İstanbul, Çukur gibi yapımlarda başarılı performanslar sergileyen Erkan Kolçak Köstendil, güzelliği ve kendisine has duruşuyla izleyicileri ekran başına çeken Alina Boz ve birçok dizide kendisini gösteren Deniz Can Aktaş’ın bulunduğu yapım, sinemaseverleri merak içerisinde bırakıyor.

İşte Bandırma Füze Kulübü Filminin Fragmanı!
   Yazan:
   Alimcan Uslu
   StevedaCinema Supervisor

   alimcan@stevedacinema.com

   https://www.twitter.com/m6rcys
   https://www.instagram.com/alimcanuslu