2023

Wonka

1 Saat 56 Dakika
Paul King tarafından yönetilen bu hoş müzikalin başrollerinde Timothee Chalamet ve Hugh Grant yer alıyor. Willy Wonka'nın gençliğine ve çikolata imparatorluğuna giden yolculuğuna odaklanan yapım, izleyenler için keyifli bir hikaye vadediyor.
Platform

Vizyon

IMDB Puanı

7.3 / 10

Kullanıcı Puanı

7.3 / 10

Konusu

Willy, hep en güzel çikolatayı yapma hayali peşinde koşan bir gençtir. Bu yüzden en iyi çikolataların yapıldığı Galleries Gourmet’ye gelir. Kahramanımız, daha ilk gecesini geçirdiği otelde dolandırılır. Ama Willy, saf olduğu kadar yaratıcı, akıllı ve biraz da sihirbazdır. Bulduğu her fırsatta muhteşem çikolatalar üreten Willy, etrafındakileri büyüler. Ancak yaptığı işin mükemmelliği ona yeni düşmanlar kazandıracaktır. Karşısındakiler çikolata kartelinin patronları ve onların rüşvetle satın aldığı polislerden ve din adamlarından oluşan çikolatakoliklerdir. Ayrıca ödeşmek için peşinde koşan Oompa-Loompa da cabası.

Bakalım tüm bu koşullarda Willy ve arkadaşları yaptıkları büyülü çikolataları herkesle buluşturabilecek mi? Müzikleri, koreografisi, replikleri ve bol sürprizli oyuncu kadrosuyla Wonka, izleyenlere masal gibi bir film sunuyor.