2022

Top Gun: Maverick

2 Saat 11 Dakika
Joseph Kosinski’nin yönettiği, başrolde Tom Cruise’nin yer aldığı, Top Gun efsanesinin 36 yıl sonra gelen devam filmi "Top Gun: Maverick", sinemaseverlere aksiyon, kahkaha ve duygu dolu unutulmaz dakikalar yaşatmayı planlıyor!
Platform

Vizyon

IMDB Puanı

8.7 / 10

Kullanıcı Puanı

9.4 / 10

Top Gun: Maverick'in Hikayesi

Film, Maverick’in bir hız deneyi ile seyircilere "Merhaba" der. Bugüne kadar hiç kırılmamış 10 Mach seviyesini aşarak yaşayan en hızlı insan olmayı başaran Maverick, bu deneyden sonra Top Gun’a dönmesi için bir emir alır. Bu emir eşliğinde yıllardır ayrı kaldığı okuluna dönen Maverick, aslında çok tehlikeli ve gerçekleştirilmesi mucize olan bir görev için çağırıldığını öğrenir. Maverick görev için dünden hazırdır fakat görevde pilot olarak değil, göreve gidecek pilotların eğitmeni olmak için çağırıldığını anlamasıyla birlikte karakter için yeni bir macera başlar. Maverick’in, pilotları bu amansız göreve hazırlayabilmesi için 3 haftası bulunmaktadır. Uçuşa müsait olmayan, teknoloji olarak kendilerinden ileri bir bölgedeki uranyum depolarını vuracak olan pilotlar, bu görevi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmek zorundadır. Top Gun mezunu olan ülkenin en iyi 12 pilotunu eğitip, bunlardan 6’sını seçecek olan Maverick, kanat adamı Goose’ın oğlu Rooster’ın da bu kişilerin arasında olmasıyla bir ikileme de düşecektir. 1986 yapımı filme birçok sahnede atıfta bulunan, mizah, dram, aksiyon ve macerayı tek bir potada eritmeyi başaran Top Gun: Maverick, izleyicilere soluksuz izlenebilecek bir 135 dakika vadediyor! 

Yorum Yap
Yorum yapmak için, lütfen Giriş yapınız
Giriş Yap
Yorumlar
Adü
10 / 10

Gerçekte muazzam bir film olmuş arkadaşımla beraber gittik çok beğendik stevedacinema ya teşekkür ederiz konusu çok güzel şarkılar uyumlu Tom Cruise her zamanki gibi bu rolde de inanılmaz iyi oynamış çok başarılı bir film olmuş izlemeyenlere tavsiye ederim

3 ay önce

Giriş Yap