2022

Yakamoz S-245

1 Sezon 8 Bölüm
Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci'nin başrollerinde bulunduğu Yakamoz S-245, Netflix popüler dizisi İnto the Night'ın spin-off'u olarak ekranlara geliyor. Yönetmen koltuğunda Tolga Karaçelik ve Umut Aral'ın bulunduğu yapım, güneşteki bir patlama sonucu gündüzleri yaşanamayan bir ortamda hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın, heyecanlı ve gerilimli hikayesine odaklanıyor.
Platform

Netflix

IMDB Puanı

6.2 / 10

Kullanıcı Puanı

5.6 / 10

Yakamoz S-245 Konusu

Arman (Kıvanç Tatlıtuğ), dalma tutkunu bir biyologtur. Bir proje için kapısını çalan eski sevgilisi Defne (Özge Özpirinçci), Arman'a reddedemeyeceği bir teklifte bulunur. Tek sorun Arman'ın görüşmediği babasının da işin içinde olmasıdır. Ancak Defne'nin gizli planı bu sorunu bertaraf edecektir. Ne var ki aşmaları gereken tek sorun bu değildir, zira güneşte meydana gelen bir patlama, dünyayı gündüzleri hayatta kalınamaz bir hale getirmiştir. Gün ışığının adeta cellat olduğu bir ortamda hayatta kalmak için Yakamoz S-245 adlı bir denizaltıya sığınan kahramanlarımızı zor zamanlar beklemektedir. Gerilimin yüksek olduğu bir hikayeyi klostorofobik bir ortamla birleştiren dizi, bu atmosferi ve zengin oyuncu kadrosunu izleyicinin dikkatine sunuyor.

Yorum Yap
Yorum yapmak için, lütfen Giriş yapınız
Giriş Yap
Yorumlar
Kokopelli
5 / 10

Öncesinde Into The Night'I izlemiştim, bu diziye başlarken çok beklentim olmadığı için incelemediğimden aradaki bağı bilmiyordum. Kısa zamanda Into the Night ile bağı anlaşılıyor. Yakamoz'da benzer yapımlardan sıyrılacak bir kalite var diyemeyiz. Mekan sınırlı kullanılmış, askeri kısım yapay kalmış. Oyunculuklar da genel olarak yapay, Ertan Saban klasiğini oynamışsa da güzeldi, Ecem Uzun ve Felix'i oynayan Jerry Hoffman da iyiydi. Yeni sezonda Mehmet Kurtuluş ile biraz toparlanır belki.

1 ay önce

pfc
6.2 / 10

güzel

2 ay önce

Giriş Yap