2022

Uysallar

1 Sezon 8 Bölüm
Hakan Günday’ın senaryosunu yazdığı, Onur Saylak’ın yönettiği Uysallar’ın başrollerinde Öner Erkan, Haluk Bilginer, Songül Öden, Uğur Yücel gibi önemli oyuncular yer alıyor. Çok başarılı olan “Şahsiyet” adlı yapımın ardından tekrar bir araya gelen yazar-yönetmen ikilisi, yapılan diğer işlerden ayrılan öyküsü ve anlatımıyla yeniden karşımızda.
Platform

Netflix

IMDB Puanı

7.2 / 10

Kullanıcı Puanı

7.2 / 10

Oktay Uysal (Öner Erkan) işinde, evinde hatta bulunduğu her ortamda mutsuz ve depresif bir kişiliktir. Bir gece evi terk edip ardında bir mektup bırakan Oktay, uçuşunun hava şartları sebebiyle ertelenmesiyle evine geri döner. Geri döndüğünde mektubu gizleyen karakter, bir süre sonra sakladığı yerde bulamaz ve evde bunu kimin bulduğu düşüncesi onu sürekli rahatsız eder. İşyerinde müşterisi, okulda kızı, evde eşi, babası ve oğlu derken her yanı sorunla çevrelenmiş Oktay, gençlik günlerine dönerek bunlardan kaçabileceğini düşünür. Gençliğinde bir punkçı olan kahramanımız, içinde bulunduğu depresif halden çıkışı geceleri büründüğü bu kimlikte bulabilecek midir? Toplumun ve hayatın dayattığı normların içimizi nasıl boşalttığına, buna ne kadar alışıp kanıksadığımıza yönelik sorgulamalar yapan dizi, alışılmışın dışında bir deneyim vadediyor.

Yorum Yap
Yorum yapmak için, lütfen Giriş yapınız
Giriş Yap
Yorumlar
tuubasenocak
7.2 / 10

Banane deyip arkanı döndüğün toplumsal sorunlar bir gün seni de bulacak işte o zaman hiç bir şey için mücadele etmediğin için utanacaksın .

3 ay önce

Giriş Yap