2021

The Billion Dollar Code

1 Sezon 4 Bölüm
Oliver Ziegenbalg tarafından, yaşanmış olaylardan esinlenerek yazılan ve Robert Thalheim tarafından yönetilen “The Billion Dollar Code”un başrollerinde Mark Waschke, Leonard Scheicher, Misel Maticevic ve Marius Ahrendt bulunuyor. 90’lı yıllarda başlayan muazzam bir vizyon hikayesinin ve günümüze kadar süren bir hak arama mücadelesinin anlatıldığı bu mini seri, sizi fazlasıyla tatmin edecek türden!
Platform

Netflix

IMDB Puanı

8.1 / 10

Kullanıcı Puanı

8.1 / 10

Hikayesi

The Billion Dollar Code, Google ile patent ihlali konusunda mahkemelik olan iki eski arkadaşın katıldığı bir hukuk toplantısıyla başlıyor. Bu ikilinin iddiasına göre Google Earth’ün kullanımını mümkün kılan kodu bulup, geliştiren kendileri…

Birbirleriyle yeni tanışmış olan sanat öğrencisi Carsten ve hacker Juri, yaratıcılıklarını ve farklılıklarını hayata geçirerek kendi deyimleriyle modern sanatı yaratmanın peşine düşmeye karar verir. Kendileri gibi banka hesapları bile olamayan arkadaşlarından topladıkları bir ekip ve mucizevi bir şekilde aldıkları maddi teşvikle yola çıkan kahramanlarımız, hayallerindekilerini hayata geçirmek için zorlu ama bir o kadar eğlenceli bir yolculuğa çıkar. Aldıkları maddi teşviğin getirdiği sorumluluk onları hem zamanla yarışan hem de imkansızı gerçekleştirmeyi gerektiren bir konuma getirir. Ancak tüm zorluk bu projeyi gerçekleştirmek değil, aynı zamanda ona sahip çıkabilmektir.

The Billion Dollar Code, gerçek olaylardan yola çıkmasının yanı sıra, merakınızı taze tutan akıcı anlatımıyla da bir oturuşta dizi bitirmeyi seven takipçilerimiz için biçilmiş kaftan!