2021

Kulüp

1 Sezon 6 Bölüm
Zeynep Günay Tan tarafından yönetilen, başrollerinde Gökçe Bahadır, Asude Kalebek, Fırat Tanış, Barış Arduç ve Salih Bademci’nin bulunduğu “Kulüp”, izleyicisine Türkiye’de çekilmiş en iyi dönem dizilerinden birini sunuyor.
Platform

Netflix

IMDB Puanı

8 / 10

Kullanıcı Puanı

8 / 10

Hikayesi

Aslen Yahudi olan Mathilda (Gökçe Bahadır) ailesinin felaketine yol açan kişiyi öldürdüğü için genç kızlığından beri hapis yatmaktadır. Üstelik bu süreçte hamile olan kahramanımız, çocuğunu çok küçük yaşta yetimhaneye vermek zorunda kalmış ve onunla hiçbir bağlantı kurmamıştır. Çıkan genel af sayesinde özgürlüğüne kavuşan Mathilda, İstanbul’u ve yaşadığı tatsız anıları geride bırakıp İsrail’e gitmeyi planlar. Ancak kızının işlediği bir suç üzerine nezarethanede bulunması bu kararını geciktirir. İşlediği suç çok büyük olmamasına rağmen Mathilda’nın kızı olması sebebiyle bilinçli olarak affedilmeyen Raşel’i kurtarmak, hiç tanışmadığı annesine düşecektir. Yıllardır yalnız ve güçlü olan genç kız ile yılladır esaret altındaki çaresiz annesi geç de olsa bir aile olabilecek midir? Aile bağları, aşk, vefa, yıllarca süren kin gibi pek çok duyguyu barındıran dizi, 1950’lerin İstanbul’unu kendine fon olarak kullanıyor. Harika hazırlanmış set ve mekanların yanı sıra dönemin modasını, şovlarını ve İstanbul’unu kusursuza yakın bir performansla ortaya koyan “Kulüp”, ilginç konusu ve kalbur üstü oyunculuklarla da izleyicilere kaliteli bir seri vadediyor.

Not: Salih Bademci’nin hayat verdiği Selim Songür’ün ses ve sahne performanslarının diziye muhteşem bir hava kattığını özellikle belirtelim.