2022

İnfaz Listesi

1 Sezon 8 Bölüm
Amazon Prime için yapılan, bölümleri birden çok yönetmen tarafından çekilen The Terminal List’in başrollerinde Chris Pratt, Constance Wu ve Taylor Kitsch yer alıyor. Önemli bir operasyonda tüm ekibini kaybeden bir komutanın bu başarısızlığın ardındaki esrar perdesini aralama çabalarını izleyeceğimiz dizi, aksiyon-dram türünde etkileyici bir yapım olarak karşımızda.
Platform

Amazon Prime

IMDB Puanı

8.2 / 10

Kullanıcı Puanı

8.2 / 10

İnfaz Listesi Konusu

James Reece (Chriss Pratt) özel bir harekat timinin liderliğini yapmaktadır. James ve ekibi, İncirlik üssündeyken aldıkları bir istihbarat sonucu kimyasal silah kullanan bir teröristi yakalamak için Suriye’ye bir operasyon düzenlerler. Bu operasyon sırasında yaşananlar James ve bir arkadaşı haricinde tüm ekibin ölümüyle sonuçlanır. Bu büyük çöküntünün ardından hatırladıklarıyla, operasyon kayıtlarının çelişmesi kahramanımızı bir çıkmaza sürükler. Ona göre bu işte bir tuzak ihtimali vardır, hatta ülkesine döndükten sonra bile tehdit devam etmektedir. Yaşadığı travma sonrası bazı sanrılar da görmeye başlayan James için neyin gerçek olduğunu anlamak ve ona göre davranmak son derece hayati bir hal alır. Kurtulan son arkadaşının da intihar etmesi James’in şüphelerini arttıracak ve işler çığrından çıkacaktır. 


Yazın gelişiyle hareketsiz bir döneme girilen platformlarda izlenebilecek kaliteli bir dizi olarak karşımıza çıkan İnfaz Listesi, senaryosu, oyunculukları ve gerilimiyle oldukça kayda değer bir yapım.

Yorum Yap
Yorum yapmak için, lütfen Giriş yapınız
Giriş Yap
Yorumlar
Henüz Kimse yorum yapmamış.
Giriş Yap