2022

Erşan Kuneri

1 Sezon 8 Bölüm
Erşan Kuneri, Gora ve Arif V 216’dan sonra kendi hikayesiyle ekranlarda. Cem Yılmaz’ın yarattığı dizinin kadrosunda kendisine, Ezgi Mola, Zafer Algöz, Nilperi Şahinkaya, Can Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Merve Dizdar, Uraz Kaygılaroğlu, Bülent Şakrak gibi önemli isimler eşlik ediyor. Komedinin tavan yaptığı proje, Cem Yılmaz’ın en önemli işlerinden biri olmaya aday.
Platform

Netflix

IMDB Puanı

6.8 / 10

Kullanıcı Puanı

6.0 / 10

Erşan Kuneri'nin Konusu

Erşan (Cem Yılmaz) hapisten yeni çıkmıştır. Erotik filmlerin aranılan yıldızı artık sinema sektöründe farklı bir imaj yaratmak istemektedir. “Kuru Murad” adını verdiği bir senaryo yazan kahramanımız, eski tayfası, sektörden arkadaşları ve Yeşilçam’ın bilinen yüzleriyle konulu bir film çekmek için işe koyulur. Her ne kadar yeni tarzı için çok istekli olsa da, sektör onu bildiği haliyle görmek ister. Bu yeni yolculukta Erşan, bilinen kimliğinden sıyrılıp kendisine yeni bir yol çizebilecek midir? Eski alışkanlıklar ve arkadaşlar buna ne kadar izin verecektir? Merakla beklenen Erşan Kuneri, biyografik bir dizi ve onun içinde çekilen seri filmler şeklinde farklı bir konseptle hayata geçirilmiş. Türk sinemasının ve Yeşilçam'ın bir dönemini alışıldık Cem Yılmaz mizahıyla ele alan, yanına efsanevi bir kadro ekleyen Erşan Kuneri, ünlü oyuncunun bir kez daha çok ses getirecek, bolca replik ezberletecek yeni işi olarak karşımıza çıkıyor. 

Yorum Yap
Yorum yapmak için, lütfen Giriş yapınız
Giriş Yap
Yorumlar
White
9 / 10

Devamını beklerim

3 ay önce

Kokopelli
2 / 10

Ben iki kere izlemeye çalıştım, ikisinde de uyuya kaldım. Rahatsız eden küfür, bel altı espriler değil gidişatın saçmalığı. Bir yapım hem absürt hem de aşırı bel altı içeriyorsa çok cazip olmuyor. Kitle olarak ergen ve absürt seven erkeklere hitap ediyor bence. (hatta gözlemlediğim bazı erkekler kıkır kıkır izliyor, ne kadar içlerine inmişse) Diğerleri sadece popülerden geri kalmamak için beğenmiş gibi yapacak 😁 Cem Yılmaz ve dizi kadrosu daha iyisini yapabilecek bir kapasiteye sahip.

3 ay önce

erdalke
6 / 10

Günümüz insanlarının en sevdiği şey bel altı espri ve küfür olduğundan dolayı cem yılmazın günümüz insanlarına yapmış olduğu bir fast food diyebiliriz. Gora filminde gördüğümüz erşan kuneriyi çekmek yerine ben şahsen bobmarleyfaruk ile ilgili birşeyler izlemek isterdim. 8 bölümünde toplam 2 kere güldüm. He gülmek içinmi izledim? Evet.

3 ay önce

emininan
6.8 / 10

Cem Yılmaz'dan her zaman salt komedi filmleri bekleniyor ve yapmadığı zamanda farklı işler yapmaya hakkı yokmuş gibi çok eleştiri alıyor. Dizi boyunca Erşan Kuneri'nin 'ben farklı işler yapmak istiyorum' inadı, hayalleri ve söylemiyle karşılaşıyoruz, burada Cem Yılmaz kendini anlatıyor gibi aslında. Evet ben çok iyi komedi filmleri çektim ama benim başka hayallerim başka güzel projelerim de var ve kim ne derse desin bunları da hayata geçireceğim der gibi. Diziye gelecek olursak, oyuncu kadrosu ve oyunculuklar gerçekten harika. Dizinin yeteri kadar komedisi ve bolca hikayesi var. İzlemenizi öneririm.

3 ay önce

Giriş Yap